niedziela, 23 lipca 2017

East Fortune Muzeum Lotnictwa, czyli pokaz lotniczy ktorego nie bylo....


Kilka tygodni temu jadąc do pracy usłyszałam w radiu ze Red Arrows, o których już pisałam w poście Podniebne akrobacje, będą znów w Szkocji. Pokaz miał się odbyć w Muzeum Lotnictwa w East Fortune.  Oprócz Red Arrows, miały pokazać się na chmurnym niebie Szkocji i inne samoloty. Cały pokaz zapowiadał się ciekawie, cena biletu była umiarkowana, postanowiłam się wybrać. Cały tydzień pogoda była całkiem, całkiem, w sobotę od rana niebo się zachmurzyło. I takie zachmurzone już zostało. Po przyjeździe do East Fortune, zaczęło lać. A z głośników co chwile dobiegał uprzejmy i profesjonalny głos pana informującego zebranych (a było nas naprawdę sporo) o kolejnych odwołanych pokazach.
 

Cały pokaz został naprawdę ładnie zorganizowany, oprócz samolotów były i inne atrakcje, stare i nowe samochody, na przykład Rolls Royce przerobiony na lodziarnie na kolkach. 

Mozna tez było posłuchać silnika starego samolotu:

Gdzieś kolo 13'stej przemoknięta i przewiana zebrałam się z powrotem by na kolejne dwie godziny utknąć w korkach na obwodnicy...... no bywa.
Zdjęcia samolotów poniżej przedstawiają niektóre eksponaty z muzeum lotnictwa w East Fortune. Muzeum samo w sobie jest bardzo ciekawe, szczególnie dla fanów podniebnych akrobacji. Samoloty znajdują się w hangarach, można je wiec podziwiać w każdą pogodę!  Zdjęcia te zrobione zostały podczas pierwszej mojej wizyt w muzeum, ponad rok temu.
 
 
 
 
 
 
 

4 komentarze:

 1. I to sie nazywa miec pecha. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza sie, pogoda bywa nieprzewidywalna, niestety :(

   Usuń
 2. Szkoda, że pogoda nie dopisała. Na pokazie akrobacji byłam dwa razy, ale ostatnio zbrzydził mnie prowadzący, głupio gadał.
  Ładne te stare maszyny, samochody stare też lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja jak patrzyłam na te stare samoloty, to myślałam, ze Ci ludzie musieli byc bardzo odważni..... Taka pasja do latania i takie zaufanie do tych maszyn :)

   Usuń